XVII. évfolyam 119. szám /2010/3. június-július-augusztus

2010-07-05

SPORT HÍREK

LABDARÚGÁS

Befejeződött a 2009/2010 évi megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság déli csoportjának küzdelmei, melyen csapatunk a 4. helyet szerezte meg.

NŐI LABDARÚGÁS

A nőknél is befejeződött az NB II.-ben a  pontvadászat. A lányok a dobogó harmadik fokára álhattak fel remek teljesítményt nyujtva az egész szezonban.

3. Somogyjád SZKKSE                                44 pont

Az U 15-ös leányoknak is befejeződött az  NB II.-es bajnokság alapszakasza Szombathelyen, ahol csapatunk 3 mérkőzéséből kettőt megnyerve az első helyen végzett a tabellán, és biztosan jutott be az országos középdöntőbe. Ahol a negyedik helyet szerezte meg nagy csatában.

U-15 alapszakasz végeredmény:
1. Somogyjád                                              41 pont
2. V.Szombathely                                         37 pont
3. Veszprém                                                 36 pont

RÖPLABDA

Röplabda csapatunk a 2009/2010-es bajnoki szezonban az NBII -ben szerepelt, ahol az alapszakaszban a legjobb 3 közé jutva, körmérkőzéses tornákon dőlt el a bajnoki cím sorsa.

Röpiseink mindvégig remek játékkal 4 győztes és 2 vesztes mérkőzéssel, azonos pontszámot ért el ugyanúgy mint az 1. MCM Diamant Kaposvár csapata, így a nyert szettek alapján  az ezüstérmet harcolták ki maguknak.

A következő bajnoki évadra játékosaink jelenleg a strandröplabda bajnokságban készülnek.

Köszönjük a csapatnak a jó szereplést, a szurkolóknak az egész évi buzdítást!

LOVASHÍREK

Idén ünnepli megalakulásának 25. évfordulóját a lovassport Somogyjádon. Ez alkalomból megrendezett kiállításon láthatták eredményeinket. Számos nemzetközi, országos és megyei versenyen nagy sikerrel szerepeltek lovasaink és messzire vitték el Somogyját hírnevét.

Az idei évben a megszokott május 1-jei verseny időpontját áthelyeztük május 29-re. Minden évben itt kerül megrendezésre a Somogy Megyei Díjugrató Bajnokság 1. fordulója, 6 versenyszámban 81 induló állt rajthoz. Mindenki megelégedésére sikeres versenyt rendeztünk, és ezúton is szeretnénk megköszönni az Önkormányzatnak, a Jádi ZRT.-nek és a helyi vállalkozóknak és nem utolsó sorban a pályaépítőknek, hogy idén is támogattak bennünket a verseny lebonyolításában.

A jádi lovasok eredményei:

Fábics Boglárka CLeo-val B1 kategóriában (vadászugratás) hibátlan lovaglással a 3. helyezést szerezte meg. Szabó Orsolya Zizi-vel B2 kategóriában hibátlan lovaglással 9. lett.

A military szakágban már áprilisban megkezdődtek a versenyek, Szabó Orsolya eredményei a következők:

- Pardubiceben A kategóriában Zizivel 2. hely

- Seckauban L kategóriában Zizivel 3. hely

- Laintalban 1*(nehéz kat. verseny) Zizivel 11.hely

- Piber-Köflackban L kat.ban Nauszikaá-val 5. hely

Gratulálunk lovasainknak és további sok sikert kívánunk a további versenyszezonhoz!