XVII. évfolyam 111. szám /2009/1. január-február

2009-02-16

SPORT HÍREK

III. SOMOGY KUPA
Harmadik alkalommal került megrendezésre Somogyjádon a Somogy kupa női foci tornája. A 12 csa-patos program lebonyolítása 3 x 4- es csoportokra lett beosztva. A reggeli "A" csoportot a Marcali - Kaposhonok - PMFC U-17, és az Enying alkotta. A délelőtt 11 órakor kezdődő csoport keretébe a Zalaegerszegi Kertváros, a Harkány, a Völgység Bonyhád, és a Székesfehérvár csapatai kerültek beosztásra. Délután a házi-gazda Somogyjád mellé a Szőlősgyörök, a Zalakaros, és a Sopron csapatok csatlakoztak. Az alapszakaszból továbbjutott 6 csapat számára a középdöntő két hármas csoport számára lett kialakítva, amit a Somogyjád - PMFC - Székesfehérvár és a Kaposhomok - Bonyhád - Sopron trió alkotott. A helyosztókat a két csoport azonos helyen végzett csapatok játszották, amelyen a Sopron a PMFC előtt az 5. helyen, a Kaposhomok a Székesfehérvár előtt a 3. helyen végzett. A döntőre a házigazda Somogyjád, és a Bonyhád összecsapására került sor. A magas színvonalú küzdelem rendes játékideje 0 - 0 -ás döntetlent eredményezett, így a versenykiírás értelmében 3 - 3 büntető rúgás döntőt a dobogó legfelsőbb helyei eldöntéséről. A szívfájdító büntetőrúgásoknál sajnos a somogyjádi csapat hibázott, így ez évben is a Somogy kupa győztesének a Völgység - Bonyhád csapata vihette el a fődíjat.
Itt kell megjegyezni, hogy csapatunk jó hírnevét méltóan bizonyította, és ezúton is maximálisan helytállt, amit szép számú szurkoló táborunk és közönségünk is nagyra értkelt!

HAZÁRDJÁTÉK

A somogyjádi versenycsapatok "pályát tévesztett" játékos, vidám évzáró szabadidős sporteseménye!
Sikeres kezdeményezésnek bizonyult a "Hazárdjáték" elnevezésű sport programsorozat, amelyen a röplabdások "pályát tévesztett" szerepkörben bizonyították, hogy bizony nem áll tőlük távol sem a foci, sem a kosárlabda sportága. A kosárlabdacsapat röplabdában csak szoros küzdelemben tudta legyőzni a futballistákat. A legnagyobb pontveszteségeket a kosárra dobás, és a hetes rúgások jelentette utóbbiak számára. A program végére került ráadásként a legnépszerűbb sportági összecsapás a teremfoci, amelyen a Kosár-Röpi vegyes mérkőzött meg a helyi Focicsapat kedvenceivel, ahol a végeredmény egyértelműen a "suszter maradjon a kaptafánál" jeligés aranylábak sikerét hozta.

KOSÁRLABDA

Kosárlabda csapatunk a jó kezdést folytatva az őszi szezont a tabella élén zárta a 2009-es Somogy Megyei Bajnokság "B" csoportjában.
Csapatunk hét győzelemmel és csupán egy vereséggel várhatja a tavaszi folytatást, ahol igen nehéz sorsolás várja, az összes rangadóját idegenbe kell megvívnia a gárdának.

Kosárlabda:
Február 08-án, hazai pályán győzött csapatunk; Somogyjád SZKKSE - Toldi Gang: 64-62