Akadálymentes logó

 

XVII. évfolyam 117. szám /2010/1. január-február-március

2010-03-11

INFORMÁCIÓS TÁBLÁKKAL „GAZDAGODTUNK”

Ezúton szeretnénk megköszönni Czárt András és René Kuijten munkáját, akiknek köszönhetően elkészült Somogyjád turistatérképe, kiegészítve fotókkal, továbbá angol- és magyar nyelvű jelmagyarázattal. E táblák március elején lettek felállítva Somogyjád forgalmasabb útjai mellett.

 

Hogy honnan jött az ötlet? Erre a kérdésre Czárt András adja meg a választ: A Somogyjádi Református Egyház hollandiai testvérkapcsolatának köszönhetően megismert René Kuijten készítette el Somogyjád turistatérképét, amely tartalmazta a község-, és a
környezetében lévő autóutakat és földutakat, közintézményeket, látványosságokat és fontosabb helyeket. Ezt egészítettem ki a térképen jelölt helyek fotójával és magyar- és angol nyelvű jelmagyarázattal,
így született meg a térkép jelenlegi formája.
Kiváló ötletnek tartottam a nagy táblákra való elhelyezést: hiszem azt, hogy a falunkon átutazó autósoknak, Somogyjádra érkező vendégeknek,
turistáknak e térképek vonzóbbá teszik számukra falunkat, segítségükre lesznek a tájékozódásban, velük összetettebb képet kaphatnak községünk
valódi méretéről.

 

Köszönetet a fiataloknak az ötletért, és mindazért a munkáért, melynek eredményeként a képviselő-testülettel összefogva büszkén mutatják be szeretett községünket.

 

Lőrinczné Kiss Ilona polgármesterForrás: Jádi Újság
Szerző: Lőrinczné Kiss Ilona

Sunday the 5th. Hosted by KoViSoft.Hu - Joomla Templates