Akadálymentes logó

 

XXI. évfolyam 140. szám 2014/5 augusztus- október

2014-11-19

Az óvodából jelentjük

 

A Somogyjádi Mikrotérségi Mesevár Óvoda az augusztusi karbantartási szünet után szeptember 1-jén újra gyermekzsivajtól lett hangos. A nevelési évet 63 gyermekkel indítottuk, és folyamatosan várjuk az új kicsik érkezését. Még három hónap sem telt el, viszont már rengeteg programon vettek részt az óvodások. Az óvodai kötelező foglalkozások és kezdeményezések mellett logopédiai fejlesztő foglalkozásra, hittanra és új lehetőségként gyógytestnevelésre is járnak gyermekeink heti két alkalommal. Szeptember közepén Szolnokról érkezett nyugdíjas delegációt fogadtunk, akik tetszésüket fejezték ki óvodánk láttán, és gratuláltak a „városi színvonalhoz”. A falunapon az óvodai dolgozók arcfestést és csillámtetoválást készítettek a gyerekek nagy örömére. Szeptember 23-án a középső és nagy csoport beutazott Kaposvárra a piacra, majd az ott gyűjtött élményekre és tapasztalatokra alapozva 29-én megrendeztük a szokásos Mihály-napi vásárunkat. Itt a gyerekek zöldségért, gyümölcsért cserébe ajándékot kaptak az óvó néniktől. Az októberi szép időt kihasználva a két nagyobb csoport kirándulást tett a Desedára, ahol új lehetőségként hajókázhattak, és a látogatóközpontban is rácsodálkozhattak a tó élővilágára. A gyerekek születésnapját folyamatosan megünnepeljük. Ilyenkor társaik versekkel, dalokkal, rajzokkal, az óvó nénik, dadusok pedig kis ajándékkal kedveskednek az ünnepeltnek. Minden eseményünkön fényképezünk, és a szülők hozzájárulásával pár kép felkerül az óvoda facebook oldalára, ahol a szülők, nagyszülők, hozzátartozók figyelemmel kísérhetik óvodásaink mindennapjait. Már hagyománnyá vált, hogy a nagycsoportosaink szerepelnek az idősek napi rendezvényen. Így volt ez idén október 17-én is, mikor a szépkorúakkal megtelt művelődési házban gyermekeink bár kicsit izgultak, de nagy sikerű műsort adtak. Felkészítőik voltak: Schiberna Orsolya és Varga Zsófia óvónők, akiknek ezúton is köszönjük munkáját! Szintén hagyomány óvodánkban, hogy október utolsó hetében a kompetenciából átvett egy hetes projektet, úgynevezett „Tökös hetet” tartunk. Ez idő alatt az óvónők foglalkozásaikat komplexen a téma köré csoportosították, tervezték, és igyekeztek minél változatosabban feldolgozni azt. A témához illő dalokat, verseket tanítottak a gyerekeknek, barkácsoltak, festettek, rajzoltak, számoltak, még a torna foglalkozáshoz is felhasználták a kisebb tököket például ügyességi-és sorversenyekhez. A hetet egy „Tök-Partyval” zártuk (a Jád Tv-ben is láthatták) az óvoda szépen feldíszített tornaszobájában, ahol a két nagyobb csoport műsorral szórakoztatta az óvoda közösségét, majd össztánc következett, amit a gyerekek abba sem akartak hagyni. A táncban elfáradt lurkók szívesen majszolták a frissen sült sütőtököt. Mivel hosszú, enyhe az ősz, így sok alkalmuk van a gyerekeknek arra, hogy kint legyenek a szabadban. Ilyenkor az óvónők hosszabb-rövidebb sétára is elviszik őket, hogy megismerkedjenek a tágabb környezetükkel, Somogyjáddal is. Ilyen elgondolásból tettek látogatást a minap a helyi tűzoltószertárnál is, ahol Rosta László önkéntes tűzoltóparancsnok és Haraszti Ferenc önkéntes tűzoltó mutatta meg a gyerekeknek a tűzoltóautókat és az oltáshoz szükséges felszereléseket. A gyerekek érdeklődve hallgatták a történeteket a „bevetésekről”, de annak örültek igazán, amikor maguk is kipróbálhatták, hogy milyen viselni a sisakot, és még a tűzoltóautókba is beülhettek. Rengeteg élménnyel gazdagodtak a gyerekek. Köszönjük szépen! Két és fél hónap elteltével örömmel látom, hogy a legkisebbek is szépen beszoktak az óvodába, elsajátították a szokásokat, megismerték, megszerették a felnőtteket és társaikat, kis csapattá kovácsolódva várják a következő programokat, ünnepeket, amiből az óvodában soha nincs hiány.

 

  Kurucz Gáborné óvodavezető

Wednesday the 18th. Hosted by KoViSoft.Hu - Joomla Templates